Czartery

Gdzie pływamy ?

Pływamy po Morzu Śródziemnym, w rejonie wysp Sardynii, Korsyki, Sycylii, Malty oraz Gozo. Z nami możesz opływać małe wysepki, laguny oraz odwiedzać piękne zatoki.
Będąc na pokładzie możesz cieszyć się wspaniałymi widokami, słońcem i świeżym morskim powietrzem, w portach pyszną lokalną kuchnią i atrakcjami turystycznymi.

Żegluga naszym katamaranem to prawdziwa wygoda połączona z żeglarskim klimatem i relaks, zarówno na pokładzie, jak i na postojach w przepięknych zatokach z lazurową wodą i nieskalanymi piaszczystymi plażami.

Nasza oferta jest dostosowywana do Twoich potrzeb. Jeśli nie wiesz dokładnie jakiej trasy oczekujesz, my zaplanujemy to za Ciebie, a nasz skipper zadba zarówno o Twoje wrażenia, jak i bezpieczeństwo.

Malta

Korsyka

Gozo

Sardynia

Sycylia

Sardynia

Sardynia to łagodne deszczowe zimy, a lata suche i gorące z gwarancją 300 słonecznych dni w roku. Skalista wyspa, gdzie znajduje się dużo przesmyków, głębokich zatok idealnych do nurkowania, pięknych wysepek oraz płytkich lagun. Tamtejsze wiatry stwarzają przyjemne warunki do uprawiania żeglarstwa, kitesurfingu i windsurfingu. Na wyspie żyją pierwotni mieszkańcy wyspy Nuorowie, co ciekawe najwięcej 100-letnich mężczyzn z całego świata żyje pośród nich.

Będąc na Sardyni, warto spróbować miejscowych specjałów takich jak pieczone prosię prosto z ogniska czy jedne z najstarszych win na świecie ze szczepu Cannonau – może to jest sekret długowieczności rdzennych mieszkańców? Warto odwiedzić wybrzeże Costa Smeralda oraz Algherro z piękną zabudową katalońską zwane także „Małą Barceloną”, natomiast w mieście Barumini można zobaczyć ruiny najdawniejszej kultury zamieszkującej Sardynię sprzed prawie 4 tyś. lat. Najciekawszym jednak miejscem jest półwysep Sinis uznany za najdzikszy i najbardziej nieskalany teren we Włoszech.

Sardynia, Cala Gonone

Sardynia, Arbatax

Sardynia, Porto Conte

Sardynia, Goloritze

Korsyka

Korsyka nazywaną jest Wyspą Piękna. To czwarta co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Cieśnina Bonifacio oddziela ją od położonej 12 km na południe włoskiej wyspy Sardynii. Otaczają ją piękne piaszczyste plaże oraz pokrywają gęste lasy. Jedną z najpiękniejszych plaż jest Rondinara, która znalazła się w 2015 r. w rankingu najlepszych plaż Europy. Ta turystyczna perełka Morza Śródziemnego przyciąga swoją niesamowitą przyrodą.

W górzystym wnętrzu wyspy (najwyższy szczyt Monte Cinto liczy 2706 m. n.p.m) 40% powierzchni zajmuje Park Krajobrazowy. Ogromne połacie wyspy pokrywają pachnące krzewy i dzikie kwiaty (tzw. makia). Na Korsyce pełno także malowniczych wiosek i miasteczek. W jednej z nich urodził się Napoleon Bonaparte.

Korsyka, Cieśnina Bonifacio

Korsyka, Piana

Sycylia

Największa z wysp na Morzu Śródziemnym, przyciąga żeglarzy prawdziwym śródziemnomorskim klimatem. Silne wiatry pojawiają się ze wszystkich kierunków, ale latem bywa bardzo słonecznie i bezdeszczowo. Sztormowa pogoda najbardziej prawdopodobna jest w okresie zimowym. Na północy wyspy usytuowana jest stolica Palermo, przecinają ją dwie większe ulice – Corso Vittorio Emanuele oraz via Maqueda – przez które ciągną się główne atrakcje turystyczne miasta np. Piazza Bellini, gdzie znajdują się trzy starożytne kościoły z XII wieku (La Martorana, San Cataldo oraz San Caterina).

Innym miastem, które uznawane jest za perełkę Sycylii to Taormina, przyciąga sporo turystów ponieważ znajduje się wysokie wzgórze nad samym morzem, gdzie można też podziwiać panoramę wciąż czynnego wulkanu Etna. Godne polecenia jest także Agrigento, gdzie podziwiać można starożytne obiekty z V wieku p.n.e np. świątynie Zeusa, Herkulesa czy Hery w pięknych okolicznościach natury.

Sycylia, Taormina

Sycylia, Taormina

Sycylia, Favignana

Malta i Gozo

Malownicza wyspa, otoczona wodami Morza Śródziemnego, w pięknej starożytnej strefie morskiej, w niewielkiej odległości od Sycylii. Otaczające ją wody, nieskażone przemysłem, należą do najczystszych w basenie Morza Śródziemnego, a kiedy w jaskiniach na południowym wybrzeżu dochodzi do ich połączenia z feerią świateł, efekty zapierają dech w piersiach. Na Malcie przeważa sucha i ciepła odmiana klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura latem wynosi ok. 30°C, zaś wody, może wówczas dochodzić do 25 °C.

Na kamienistych wybrzeżach Malty znajdziemy czarujące zatoczki, odłamki skał i kamienne groty. Trudno dostępne i strome zejścia plaż, oblewane są krystalicznymi i czystymi wodami morza. Najatrakcyjniejszą plażą jest piaszczysta Golden Bay z drobnoziarnistym piaskiem w kolorze złota. Oprócz przepięknych krajobrazów, turystów przyciąga tu również bogate dziedzictwo kulturowe i historia, której świadectwem są liczne zabytki. Szczególnie warto zobaczyć przepiękne kamienne świątynie, które zaliczają się do najstarszych wolno stojących budowli na świecie.

Malta, Mt Carmel

Malta, Valetta

Malta, Blue Window